Tirajlı Motorlu Perde Yayı

0
138
motorlu-tavan-zip-perdesi

Farklı zevklere hitaben birçok çeşidi bulunan perdeler, evlerin kullanılması zorunlu eşyalarıdır. Hatta sadece evlerin değil, iş yeri, klinik, kuaför ve benzeri mekanların da olmazsa olmazıdır. Perde konusunda kullanıcılara iyi bir alternatif olan tirajlı motorlu perde rayı, kumanda, telefon ve tablet gibi elektronik cihazlarla kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. Bu sistemler, farklı özelliklerle çalışabilecek donanımda tasarlanmıştır. Yani tek, çift ve ortada toplama özellikleri vardır. Değişik perde sistemlerinin beraber kullanıldığı popüler perde modelinde, kullanıcılar isteğine göre motorlu uygulama kullanabilir. Uygulama alanlarına göre tavana ya da duvara monte edilebilecek yapıdadır. Motorlu çalışma sistemine sahip olduğu gibi, iple çalıştırılma özelliği de vardır. 

Evlerde ve istenilen her alanda rahatlıkla kullanılabilen tirajlı motorlu perde rayı, sessiz çalıştığından da öncelikli tercih sebebidir. Sistemin kullanımı oldukça kolaydır. Perde kumaşı ray üzerinde asılı halde olduğundan el ile dokunulduğu zaman bile hareket edebilir. Yani kumanda sistemine ek olarak dokunmatik sistem de, kullanım avantajı sağlar. Bu sayede, elektrik kesintilerinde bile amacına uygun şekilde kullanılabilir. Sistemin motoru çok sessiz çalıştığı için bu modelin en sevilen yönü, düşük ses çıkaracak tasarımda geliştirilmiş olmasıdır. Farklı kontrol sistemleri ile çalışma özelliğine sahip olan sistem, gelişmiş teknolojiyle imal edildiğinden, estetik açıdan da hoş bir görünüm oluşturur. Kullanım kolaylığı düşünülerek tasarlanan sistemde, aynı rayda çift motor kullanma imkanı da vardır. 

Zaman değiştikçe, perde sistemlerinde de şaşkınlık oluşturacak farklı sistemler kullanılmaya başlandı. Tirajlı motorlu perde rayı sistemi de, en son teknolojik perde sistemlerinden birisi. Klasik perde kullanımından sıkılanlar, tirajlı motorlu perde rayı alternatifini kullanarak yaşam alanlarında rahatlığın tadını çıkarabilir, dekorasyon açısından da mekana farklı bir hava katabilir. Birçok perde sistemine göre her açıdan faydalıdır. Kullanımı pratiktir, elle de kullanılabilir. Akıllı hafıza gibi üstün bir özelliğe sahip olduğundan elektrik kesintisi yaşandığında, önceden ayarlanan başlangıç ve bitiş zamanlamalarını hafızasına kaydedebilir. Özellikle akıllı ev sistemleriyle çok uyumludur. Hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağlayan sistem, tüm mekanlarda kolaylıkla kullanılabilir. Beyaz başta olmak üzere siyah, gri ve farklı renklerde modelleri vardır. Güneş ışığından da faydalanmayı sağlayan sistem, kullanıldığı alanda konforlu yaşama büyük katkı sağlar. 

https://dekorayperde.com