İnternet Hizmeti En İyi Olan Yerler

0
1833
İnternet Hizmeti En İyi Olan Yerler
İnternet Hizmeti En İyi Olan Yerler

İnternet Hizmeti En İyi Olan Yerler Hiç hangi ülkelerin en hızlı internete sahip olduğunu merak ettiniz mi? Bugün dünyadaki tüm ağ trafiğinin nerdeyse yüzde 15’ine hizmet vermekten sorumlu içerik dağıtım ağı Akamai Technologies tarafından paylaşılan Mbits / s cinsinden ortalama bağlantı hızına göre en iyi ülkeleri sunacağız.

İnternet Hizmeti En İyi Olan Yerler

Sıralamada En Yüksek Ülkeler

Güney Kore, 2016’da aynı zaman dilimine göre yüzde genel 1,7’lik bir düşüşe rağmen 28.6 Mbps’lik bağlantı hızlarıyla listeye girdi. Nüfusun yaklaşık yüzde 40’ının dünya nüfusunun yüzde 12’si ile karşılaştırıldığında 25 Mbps’nin üzerinde bağlantı hızları bulunuyor. Norveç’teki ortalama bağlantı hızı, İnternet Hizmeti En İyi Olan Yerler  2016’nın ilk çeyreğine göre yüzde 10 artışla 23.5 Mbps’dir. En batıdaki İskandinav ülkesi olan Norveç, yaşam kalitesi ve vatandaşlığı için En İyi Ülkeler sıralamasında da 10. sırada yer almaktadır.

İsveç’te ortalama bağlantı hızı, geçen yıla göre yüzde 9,2 artışla 22,5 Mbps’dir. Ekonomik açıdan istikrarlı ve ilerici görüşte olan İsveç En İyi Ülkeler sıralamasında da altıncı sırada yer alıyor. Çin’in güneydoğu kıyısındaki otonom bir bölge olan Hong Kong’daki internet bağlantı hızı, 2016’da aynı zaman dilimine göre yüzde 10,9 oranında daha yüksek 21,9 Mbps’dir. Hong Kong’daki demokrasi ve serbest konuşma aktivistleri yıllardır Çin’deki liderlikle çatışmıştır. En İyi Ülkeler sıralamasında 20. sırada yer alır ama internet kullanımı ve medya özgürlüğü konusunda dünyanın en sıkı kısıtlamalarına sahiptir.

En İyi Ülke

İsviçre vatandaşları, yıllık artışla 21,7 Mbps’lik bir ortalama bağlantı hızına sahip. En İyi Ülkeler sıralamasında ilk sırada yer alan İsviçre, ekonomisini son derece gelişmiştir; İsviçre aynı zamanda finansal hizmetler ve ileri teknoloji imalat sektörlerine odaklıyor. Finlandiya Ortalama internet bağlantı hızı, 2016 yılında aynı döneme göre yüzde 15 artışla 20,5 Mbps’dir.

Eğitim ve basın özgürlüğü alanında uluslararası lider olan Finlandiya, vatandaşlarının girişimciliği ve yaşam kalitesi nedeniyle En iyi ülkeler sıralamasında yer almaktadır. Japonya’da, İnternet Hizmeti En İyi Olan Yerler  Ortalama internet bağlantı hızı 2016’da aynı zaman dilimine göre yüzde 11 daha yüksek, 20.2 Mbps’dir. Ülke gücü, girişimciliği ve kültürel etki bakımından da son derece iyidir.

Kısaca Elimizdeki Verilerle En Hızlı İnternete Sahip 10 Ülke:

  1. South Korea
  2. Ireland
  3. Hong Kong
  4. Sweden
  5. Netherlands
  6. Japan
  7. Switzerland
  8. Norway
  9. Latvia
  10. Finland