İngilizce Koçu

0
709
İngilizce Koçu
İngilizce Koçu

‘Hocam, kelime öğrenemiyorum.’ ‘Ben konuları biliyorum ama kelime eksiğim var, n’apmalı?’ diyenleri çok duyuyorum.

İngilizce Koçu

Endişenizi duyuyorum arkadaşlar. Özetlemek gerekirse ‘kelime’ dediğiniz şey zaten dilin kendisidir ve ne ezberle ne de hafıza tekniğiyle öğrenilir. Bunun kısa bir yolu yok.

Ezbere tamamen karşıyım. İstisnai durumlarda bile, çünkü ezber tekniği ve benim tekniğimi karşılaştırınca, kar-zarar dengesi ezberin tamamen aleyhine. 1-Ezbere çok zaman harcamanız gerekir. 2- Kelimenin yan anlamlarını, kelimenin dokusunu (register), cümlede kullanılışını öğrenemezsiniz. Tadını, kokusunu, kullanıldığı ortamları, kimler tarafından kullanıldığı, kullanıldığı tarihler zihninizde yer edinemez. Bunlar dil öğrenmede lüks değil, elzem şeylerdir. 3- Ezberlemek için harcadığınız zaman hem çok olacak, hem de unutmanız bir o kadar kolay olacaktır. Ezberlenen kelimenin, zihinde tutunacağı bir alan yoktur.

Dilbilgisi, kelime bilgisi, yazma, dinleme, konuşma ve dinleme becerileri yabancı dil öğrenmenin yapıtaşlarıdır; hiçbirini birbirinden çekip ayrı bir şekilde çalışamazsınız. Birini çekip diğerini yalnız bırakamazsınız. Ha, ben yaptım oldu diyorsanız da, YDS’den, YÖKDİL’den full çekip iki cümleyi bir araya getiremeyenlerden olursunuz. Zamanınıza, emeğinize yazık olur. Adana ingilizce kursları , Adana’da ingilizce öğrenmek isteyen kullanıcılarımız için İş ingilizcesi gibi desteklerle sizlere eğitim alanında profesyonel destekler alabilirsiniz.

Eğer Adana’da yaşıyorsanız ve bir uzmandan yararlanmak istiyorsanız, İngilizce koçu’na ulaşabilirsiniz.

📲Instagram.com/ingilizce_kocu

                                                  🌐Ingilizcekocu.org

                                                   📞0506-190-97-23