Hasta Yatağı Kiralama

0
1131
Hasta Yatağı Kiralama
Hasta Yatağı Kiralama

Havalı Hasta Yatağı Ne İşe Yarar

Yatakta bakılması gereken hastalar için kullanılan önemli bir medikal ürün olan havalı hasta yatağı, uzun süreli yatış pozisyonunda bulunan hastalar için en çok ihtiyaç duyulan üründür. Sürekli sırt üstü yatmanın verdiği bası ile oluşan yatak yaralarını engellemek için kullanılan havalı hasta yatağı sürekli tek tarafa oluşan basının şişme yöntemiyle vücuda dağılımını sağlar. Kullanım şekli çok basit olmakla birlikte ürün şişme yatak ve şişirme motoru olarak iki parçadan oluşmaktadır, hastanızın normal yatağının üzerine serilerek kullanılır.

HAVALI HASTA YATAĞI ÇEŞİTLERİ

Ürünün belli çeşitleri bulunmakta ve ihtiyaca, kişilerin taleplerine göre değişmektedir.

Havalı Yatak Tipleri

  • Baklava Tipi Havalı Yatak
  • Boru Tipi Havalı Yatak
  • Pozisyon Veren Havalı Yatak

Baklava Tipi Havalı Yatak: Ürünün tamamı baklava dilimleri şeklinde tasarlanmış olup. Baklava dilimlerinin bir sıra şişirme motoru ile şişip diğer sıranın sönmesi ile hastaların sırt kısmındaki sürekli basının engellemesini sağlar. Fiyat açısından piyasa da bulunan en uygun havalı hasta yatağı baklava tipidir.

Boru Tipi Havalı Yatak: Ürünün tamamı borucuklar şeklinde tasarlanmış olup, boru şeklindeki hava kanallarının kısım kısım şişip inmesi ile hastalara konfor sağlamaya yöneliktir. Bu şekilde sırt kısmında oluşan basının değişimini sağlar. Oluşabilecek yatak ( bası ) yarasını engeller. Piyasa da bir kaç çeşit boru tipi yatak bulunmaktadır. Boru tipi yatakların bazıları A+B, diğer kısmı ise A+B+C sistemli çalışma prensibine sahiptir. Kapsamına göre A+B sistemi ile çalışanlar A+B+C sistemi ile çalışanlara nazaran daha uygun fiyatlıdır.

Peki, çalışma sitemlerinde ne gibi farklılıklar vardır, A+B+C çalışma sitemine sahip yataklar bası yaralarını engellemekte daha başarılı ve koruyucudur. A+B+C havalı yatak sisteminde birbirinden bağımsız şekilde üç hava çıkışı ve yatak kısmında üç hava girişi bulunmaktadır. Bu prensibe bağlı olarak şişirme motoru boru tipi hava kanallarını birbirinden bağımsız şekilde sırasıyla yönetir, sırtta oluşan basıyı daha etkili bir şekilde değiştirir. A+B çalışma sistemi ise iki hava çıkışı bulunur ve bir kısım şişirilip diğer kısım indirilerek çalışır.

A+B çalışma sistemine sahip boru tipi yataklar birinci ve ikinci evre bası yaralarına etkili iken A+B+C sistemi ile çalışanlar dördüncü evre bası yarasına kadar etki göstermektedir.

Pozisyon Veren Havalı Yatak: Ürün diğer iki ürünü işlevine ek olarak sağ ve sol kısımdan şişip inme yaparak hastanızın pozisyon almasını sağlamaktadır, bu işlev ile birlikte hastanızın sağa ve sola dönmesini kolaylaştırır. Pozisyon veren havalı yataklar A+B+C sistemi ile çalışmaktadır.

Sonuç olarak hasta konforu ve sağlığı için tasarlanan bu hasta yatakları, yatan hasta bakımında mutlaka kullanılması gereken ürünlerdir.